محل تبلیغات شما

حتما این اتفاق افتاده براتون وقتی می رید گلفروشی و میخواین گل رز انتخاب کنید نام گل رز هلندی و ایرانی به گوشتون می رسه. اگر هم  به  عکس گل رز نگاه کنید در همان لحظه نخست متوجه   تفاوت های این دو نوع گل می شوید.  این دو نوع گل نسبت به هم دارای تفاوتهایی می باشد که در ادامه می خواهیم به آن بپردازیم.

معرفی گل رز هلندی

رز هلندی در واقع رزهای اصلاح نژاد هستند که نسبت به رزهای دیگر (اصلاح نشده) دوام و ماندگاری بیشتری دارند و بزرگتر است. رز هلندی در ایران هم تولید می گردد و فقط قلمه اولیه آن وارداتی می باشد و در گلخانه پرورش داده می شود.

هنگامی که گل رز را به عنوان هدیه خرید می نمایید، یک متن دلخواه و عاشقانه نیز که عکس گل رز را هم دارد به عنوان سورپرایز یک روز خاص به عزیزتان هدیه دهید. در گلفروش آرامیس سعی کردیم، انواع گل های شاخه ای بخصوص قیمت انواع گلهای رز هلندی در رنگ‌های متنوع وکیفیت بالا و با قیمت مناسب  برای شما تهیه کنیم.

 

Dutch Roseباکس گل رز هلندی

 

ماندگاری گل رز

گل های رز هلندی به دلیل اصلاح ژنتیکی، دوام بیشتری دارد و مدت زمان بیشتری دوام و پایداری دارند. 

ماندگاری رزهای هلندی در دمای معمولی اتاق معمولا بین ۳ تا ۵  روز است در حالی که ماندگاری رزهای ایرانی در همین شرایط عموما ما بین ۲ الی ۳ روز می باشد و نسبت به رز هلندی زودتر پژمرده می شوند.

اندازه گل رز

گل رز هلندی از نظر اندازه عموما در حدود ۴-۵ سانیتمتر  قطر دارد. این در حالیکه است که رزهای ایرانی معمولا نصف این مقدار هستند. از نظر ارتفاع ساقه نیز رزهای هلندی دارای ارتفاع بیشتری است و ساقه های آن  ضخیم تر می باشد. به طور معمول ارتفاع گل رزهلندی معمولا بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر می باشد، در صورتی که رزهای ایرانی عموما ۵۰-۶۰ سانتیمتر ارتفاع دارند.

 

Iranian roseرز ایرانی

 

جنس گلبرگ های رز ایرانی و هلندی

 گل های رز ایرانی گلبرگ های نازک تری نسبت به رز هلندی دارند. رز هلندی گلبرگ های ضخیم تر و مقاوم تری دارند. البته گل رز هلندی با توجه به نژادشون دارای بافت متفاوتی هستند ولی همه آنها بافت و نقش دارند که به آن اصطلاحا رز مخملی نیز می گویند.

رنگ گل رز ایرانی و هلندی

گل های رز هلندی رنگبندی بیشتری دارند و در رنگ های رز قرمز ، رز زرد ، رز سفید ، رز شیری ، رز صورتی ، رز یاسی، رز نارنجی ، رز سبز ، رز مشکی ، رز ابلق و ده ها رنگ دیگر در بازار موجود است. این در حالی است که رزهای ایرانی از نظر تنوع رنگی کمتر می باشند و معمولا رنگ قرمز آن بیشتر پرورش داده می شود و سایر رنگ ها در بازار استقبال نمی شود.

 

Dutch Roseتنوع رنگی گل رز هلندی

 

توجه کنید، موقع هدیه دادن رنگ های گل رز معانی مختلفی دارند. برای ا ین موضوع می توانید مقاله شناخت معانی رنگ گل های رز را بخوانید.

قیمت گل رز

گل رز هلندی بخاطر هزینه های بیشتر اصلاح، تولید و پرورش و وارداتی بودن قلمه آن معمولا گران تر می باشند. رز هلندی معمولا از نظر قیمت ۴ الی ۵ برابر رز ایرانی می باشند.

سخن آخر

رزهای هلندی از نظر اندازه، ماندگاری، ضخامت گلبرگ، تنوع رنگی و… نسبت به رز ایرانی دارای برتری نسبی است. لذا عموما در دسته گل ها، باکس گل و برای مناسبت های خاص از رز هلندی استفاده می شود.

شما دوستان عزیز می توانید جهت سفارش دسته گل، باکس گل، ماشین عروس و …. با ما در تماس باشید.


nadigarden

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Legacy ارزانی بهترین دکتر .........سرزمین قلب یخی ارزانی پوچ تخفیفان معرفی کالا فروشگاهی تو بهترین خرید رو از ما داشته باش کافه پلاس