محل تبلیغات شما

گل آئونیوم دارای انواع مختلفی می باشد که بسیاری از گونه های آن ساقه ندارند اما با این حال برخی از انواع آن پس از مدتی ساقه رشد کرده و ارتفاع می گیرد. همچنین نام دیگر این گیاه زیبا نازبشقابی است. طیف رنگی برگ های آن سبز کم رنگ تا بنفش تیره است. در بعضی مواقع این گیاه زیبا گل نیز می دهد. گل بشقابی چنانچه در محیط سرد قرار بگیرد رشدش متوقف خواهد شد.

شرایط آبیاری آئونیوم

آبیاری: آئونیوم به آب کمی نیاز دارد. لذا بهتر است همچون سایر ساکولنت ها زمانی که سطح خاک به عمق ۲ سانتی متری خشک بود آنگاه گل بشقابی را آبیاری نمایید. لازم هست بدانید که این ناز بشقابی به آب بسیار کمی در فصل سرما نیاز دارد.

همانطور که گفته شد آئونیوم دارای انواع گوناگونی هستند. لذا آبیاری آنها نیز متفاوت می باشد و باید حین آبیاری به نوع آن نیز دقت نمود. در مورد آئونیوم ساقه دار را می توان آبیاری کمتری صورت بگیرد بدان معنا که تحمل خشکی بالاتری دارد. اما گل بشقابی بدون ساقه در طول دوره سرد به آبیاری منظمی نیاز دارد که لازم است به آن توجه نمود. توجه کنید که ناز بشقابی را با آب ولرم آبیاری نمایید.

شرایط محیطی گل بشقابی

دما: گل آپارتمانی  آئونیوم نسبت به سرما حساسیت ها مختلفی دارد. به عنوان نمونه برخی از انواع آن دمای منفی ۴ درجه سانتی گراد را تحمل می کند اما برخی در دمای ۱۰ درجه سانتی گراد به شدت دچار کاهش رشد می شود. لذا قبل از تکثیر گل بشقابی بهتر است نوع آن را مشخص نمایید. به طور کلی ساکولنت آئونیوم در دمای ۲۵ درجه بهترین رشد را خواهد داشت.

نور: برای تکثیر گل آئونیوم باید تمام شرایط محیطی از جمله نور محیط را مشخص نمود. نگهداری گل آئونیوم ساده است اما باید دقت نمود. لذا اگر این گیاه دارای برگ سبز باشد مکان های نیمه سایه را بهتر ترجیح می دهد. اما رنگ بنفش آن نور مستقیم خورشید را بیشتر ترجیح می دهند. چنانچه این گل ناز در ماه سرد قرار بگیرد نور تابش مستقیم خورشید می تواند به رشد بهتر آن کمک کند.

خاک:  ساکولنت آئونیوم نیاز به خاکی دارد که زهکشی خوبی داشته باشد و آب ناشی از آبیاری داخل آن باقی نماند. برای نگهداری گل آئونیوم بهتر است از گلدان هایی استفاده کرد که دارای تهویه باشند لذا گلدان های سفالی گزینه مناسبی خواهند بود. از طرفی هرچه آبیاری این گل ناز کمتر و خاک آن غنی تر شرایط رشد آن بهتر خواهد بود. لذا کوددهی آن نیز بهتر است اوایل بهار تا پاییز باشد.

آفات و بیماری‌های گل بشقابی :

از جمله آفاتی که گل بشقابی ممکن است به آن دچار شود گیاه شپشک آرد آلود می باشد که در صورت مشاهده باید از گلفروشی سم آن را گرفت و مطابق دستور استفاده کرد.
یکی دیگر از بیماری‌ها ی ناز بشقابی پوسیدگی ریشه گیاه است که به دلیل آبیاری بیش، خاک سنگین، عدم زهکشی مناسب و موارد که باعث تجمع آب در نواحی ریشه می شود اشاره نمود.

جهت خرید گل زیبای بشقابی اینجا را کلیک نمایید.


nadigarden

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آذرحمایت برنامه های فرهنگی کتابخانه روستایی بابک همه چی موجوده akhbar tecnolozh3 شیعه گرافیک خرید و فروش انواع فلزیاب های برتر جهان09197977577 دانلود فایل ابره Zariah9twnq site pooria148